Hledat zájezd

Švédsko – Dánsko

Poznejte tyto severské země

Cena:

dle kalkulace

Délka pobytu:

9 dní

Destinace:

Švédsko, Dánsko

CÍLOVÉ DESTINACE

TERMÍNY ZÁJEZDU

  • jaro – podzim 2017

Ubytování:

Pension Anneberg – nachází se v prostředí švédské přírody cca 30 km od Jönköpingu směrem na Göteborg. Ubytovací areál nabízí jak soukromí tak i možnost společenského využití s příjemným venkovním posezením a kouzelným okolím lákajícím k procházkám a projížďkám na kole. Nedaleké jezero je ideální pro projížďky na lodičkách nebo si zde mohou vyzkoušet své umění rybáři (candát, štika, okoun).

Sociální zařízení jsou umístěna ve společných prostorách. Dále jsou k dispozici klubové místnosti, vybavená kuchyňka pro klienty a sauna. V každém pokoji jsou zásuvky s napětím 220 V (ve sprchách zásuvky nejsou).

Stravování:

Stravování probíhá v objektu v prostorné jídelně s výhledem na jezero. Při pobytu mají účastníci zajištěnou polopenzi, která se skládá z kontinentální snídaně (káva, čaj, pečivo, džem, med, salám, sýr) a večeře, jejíž součástí je polévka a jednotné hlavní jídlo. Za příplatek je také možno doobjednat pro skupinu večeři v restauraci ve Stockholmu (výhodné vzhledem k pozdnímu návratu na penzion) nebo výlet do večerního Jönköpingu a večeři v tamní restauraci.

U celodenního výletu do Stockholmu, je možno udělat místo brzké ranní snídaně balíček na cestu. Tento požadavek musí být dopředu objednán v CK.

 

1. den

V odpoledních hodinách odjedete z ČR. Čeká Vás tranzit přes Německo do přístavu Rostock.

2. den

Z německého přístavu Rostock se přeplavíte do dánského Gedseru. Přejedete do třetího největšího města Švédska – Malmö, ve 14. století důležitého dánského tržiště. Zastavíte se na vyhlídce u stavby století – Öresundského mostu, který spojuje město Malmö s hlavní metropolí Dánska – Kodaní. V Malmö navštívíte muzeum Malmöhus, kde v přírodovědné a technické části shlédnete spoustu zajímavých exponátů včetně válečné ponorky U3. Poté odjedete do univerzitního městečka Lund, kterému dominuje románská katedrála. Nebo můžete navštívit losí safari. Večer přijedete na základnu, večeře, ubytování.

3. den

Celodenní výlet do turistického centra Gränna, které je po Stockholmu druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Zde shlédnete originální ruční výrobu sladkých mentolových špalků Polkagrís (každý musí zakoupit, aby byl laskavý) a ve skanzenu Grännaberg se seznámíte se Švédskem z 16. století. Odpoledne přejedete lodí na ostrov Visingsö, který je díky své poloze v centru jezera Vättern a klimatickým podmínkám pojmenován jako „Perla jezera Vättern“. Zde se zastavíte u zříceniny hradu Visingsborg s mohutným obranným valem. Čeká Vás příjemná procházka po ostrově, při které se seznámíte s místní jedinečnou architekturou. Na závěr výletu ochutnáte pečeného sledě nebo uzeného sika (u nás známého jako sich severský marena).

4. den

Celodenní výlet do Göteborgu, druhé největší švédské metropole nazývané právem jako Amsterdam Severu a zároveň největšího skandinávského přístavu. Během cesty se zastavíte na mezinárodním letišti Landvetter, kde máte možnost vyměnit valuty. Čeká Vás okružní jízda městem. Navštívíte rybí trh Fiske Kørka s nepřeberným množstvím ryb, kde můžete ochutnat bagetu s lososem a krevetovým salátem. V královských zahradách se zastavíte u výběhu s opravdovým živým losem a na skaliscích Saltholmen (slaný záliv) zažijete nezapomenutelný pohled na deltu řeky Göta do Atlantského oceánu plnou ostrůvků a přístavů s kotvícími jachtami (typický švédský zvyk). Zážitkem pro Vás bude zcela jistě návštěva unikátní expozice živé přírody na zemi v Universeu. Na závěr programu zavítáte do zábavního parku Liseberg, který je největší ve Švédsku. Tato „oáza klidu“ Vám nabídne nejen posezení u zpívající fontány a pohled na skákající vodu, ale i spoustu zábavy. Pro odvážnější jsou připraveny mnohé atrakce. Jednou z nejmodernějších je Balder, což je dřevěná horská dráha s výškou 36m a klesáním 70˚.

5. den

Čeká Vás turistický výlet do přírodní rezervace Dumme Mosse. Poznáte vzácné druhy rostlin typické pro rašeliniště, jako jsou masožravé rosnatky okrouhlolisté, kaly, suchopýry, vřesy a lišejníky, které se pohromadě nenachází jinde v Evropě, a které můžete nalézt částečně v Krkonoších na Labské louce (arkticko-alpínský biom). Dále budete mít možnost absolvovat nenáročnou projížďku na kánoích. Krásnou jezerní oblastí, plnou leknínů a vodních rostlin se projedete po klidné vodní hladině v délce 2-3 km. Ti, kdo nemají zájem o projížďku, se mohou vydat na kolech po cyklistických trasách nebo relaxovat při klidné procházce podél jezera.

6. den

Brzy ráno (kolem 6. hod) odjedete do královského města Stockholm – Benátek Severu. Prohlídku začnete návštěvou královského paláce Kungliga Slottet, kde nahlédnete do Říšského sálu a podíváte se na střídání stráží s živou vojenskou hudbou. Navštívíte korunovační katedrálu Storkyrkan – místo mnoha významných historických událostí. Dále se projdete po náměstí Starého města – Stortorget, které bylo svědkem jedné z nejkrvavějších středověkých poprav švédského šlechtického stavu. Navštívíte městskou radnici s prohlídkou Zlaté haly a Modrého sálu, kde se každoročně konají oslavy u předávání Nobelovy ceny. Jako hřeb programu Vám nesmí uniknout návštěva Vasa muzea, které ukrývá světový unikát zachovalé válečné vlajkové lodi ze 17. století, která byla vytažena po 333 letech ze dna stockholmského přístavu. Návštěvu Stockholmu ukončíte prohlídkou královského sídla Drottningholm, který společně se zahradami připomíná Versailles, a ukrývá např. sochy z Valdštejnského paláce, které byly součástí válečné kořisti z Prahy během třicetileté války.

7. den

Zavítáte do města Huskvarna známého již 300letou strojírenskou výrobou, bývalé zbrojovky a v místním muzeu poznáte, že Husqvarna vyráběla celou řadu domácích spotřebičů včetně i u nás známé zahradní techniky. Dále navštívíte město s tradicí výroby zápalek (Safety Match) – Jönköping, se kterým se podrobně seznámíte. Navštívíte moderní obchodní centrum A6, které je plošně největší ve Švédsku, a kde můžete nakoupit před cestou domů suvenýry v podobě typických špachtlí na máslo nebo citrónového pepře. Odpoledne se rozloučíte s městem koupáním ve vodním centru Rosenlundsbadet, kde Vás čekají mořské vlny, peřeje, tobogány, relaxační lázně a další atrakce, které jistě přispějí k odpočinku a načerpání sil před odjezdem.

8. den 

Po snídani přejedete do přístavu Helsingør, kde přeplujete Öresundskou úžinou do Dánska. Kodaň – hlavního města Dánska. Zastavíte se u Malé mořské víly – sochy vytvořené na motivy pohádky slavného spisovatele H. Ch. Andersena a královského paláce Amalienborg. Poté absolvujete prohlídku Kodaně z lodi plující po síti vodních kanálů (okružní plavba 1 hod.). Na závěr Vás čeká exkurze v muzeu vyhlášeného pivovaru Carlsberg s možností ochutnávky piva nebo nealko nápojů. Odtud budete pokračovat do přístavu Gedser, kde se večerním trajektem přeplavíte do německého přístavu Rostock.

9. den

Do ČR přijedete v ranních hodinách.

CENA ZAHRNUJE

  • doprava luxusním busem
  • 6x ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích
  • 6x polopenze
  • 4x trajekt (Německo – Dánsko, Dánsko – Švédsko, Dánsko – Německo a trajekt na ostrov Visingsö)
  • služby průvodce
  • kompletní zdravotní pojištění vč. storna
  • pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE

  • výlet do Stockholmu – cca 550,- Kč/osoba

PŘÍPLATKY

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU


MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Maďarsko – Sárvár

Chodsko a západočeské lázně

Pouť do Říma s návštěvou Benátek

© CK Toursport 2016-2019 | Tvorba webu: Devenio